۲۶ دی ۱۳۹۷
 
کتابخانه الکترونیکی
Module Border
 
مشاهده دموی کتابخانه مجازی
Module Border
جهت مشاهده دموی نرم افزار بصورت آنلاین و آشنایی با نحوه عملکرد سیستم کتابخانه مجازی کارا و جستجو در آشیو کتابهای ارائه شده و مطالعه آنها، که بصورت نمونه آماده گردیده است، پس از ارسال تقاضای الکترونیکی از طریق بخش تماس با ما ، با عنوان “ تقاضای مشاهده دموی سامانه کتابخانه مجازی“ و بررسی تقاضای شما، مشخصات دسترسی به سامانه کتابخانه مجازی برای شما ارسال خواهد شد.
لازم به ذکر است که برای ارتباط های بعدی حتما شماره تماس و پست الکترونیکی ذکر شود.
 
اتصال چند کتابخانه و اشتراک منابع
Module Border

یکی از نیازهای کتابخانه بزرگ و کتابخانه های مرکزی ، دسترسی به اطلاعات زیر کتابخانه ها و کتابخانه های متصل به توسط کاربران بدون حضور فیزیکی در کتابخانه زیر مجموعه می باشد. این قابلیت از سیستم مدیریت کتابخانه الکترونیکی کارا، این امکان را به کاربران یک کتابخانه مجازی می دهد که بدون مراجعه به پایگاه یک کتابخانه مجازی دیگر، از درون سیستم جاری به منابع موجود در یک کتابخانه مجازی دیگر دسترسی هایی مانند جستجو در کتابها و مطالعه کتاب داشته باشند.

این امکان با استفاده از تکنولوژی XML Web Services پیاده سازی شده است. این تکنولوژی به علت استفاده از قالب XMl برای تبادل داده ها، امکان اجرای روالها را از راه دور، با سرعت بالا و با کمترین حجم تبادل داده و از طریق پروتکل استاندارد و همگانی HTTP فراهم می سازد. به همین منظور در سیستم کتابخانه مجازی واسطهایی برای ارائه این خدمات در نظر گرفته شده که سایر کتابخانه های مجازی (حتی نرم افزارهای دیگر) خواهند توانست با استفاده از آن از برخی امکانات سیستم کتابخانه الکترونیکی کارا استفاده نمایند.

نکته مهم در این سرویس امنیت سیستم می باشد. به علت ارائه این خدمات از طریق وب، احتمال خطر سوء استفاده یا خرابکاری در سیستم افزایش پیدا می کند. برای رفع این مشکل نیز تدابیر لازم و کافی اندیشیده شده و با تعیین سطوح دسترسی لازم و نیز کدگذاری داده های انتقالی ، جلوی این خطرات نیز گرفته خواهد شد.

 

صفحه اصلی  |  محصولات  |  خدمات  |  تماس با ما  |  نقشه سايت  |  مقالات
Copyright 2002-2012 Kara Pardaz Co Ltd.
>