۲۶ دی ۱۳۹۷
 
کتابخانه الکترونیکی
Module Border
 
مشاهده دموی کتابخانه مجازی
Module Border

جهت مشاهده دموی نرم افزار بصورت آنلاین و آشنایی با نحوه عملکرد سیستم کتابخانه مجازی کارا و جستجو در آشیو کتابهای ارائه شده و مطالعه آنها، که بصورت نمونه آماده گردیده است، پس از ارسال تقاضای الکترونیکی از طریق بخش تماس با ما ، با عنوان “ تقاضای مشاهده دموی سامانه کتابخانه مجازی“ و بررسی تقاضای شما، مشخصات دسترسی به سامانه کتابخانه مجازی برای شما ارسال خواهد شد.
لازم به ذکر است که برای ارتباط های بعدی حتما شماره تماس و پست الکترونیکی ذکر شود.

 
امنیت سیستم کتابخانه الکترونیکی کارا
Module Border

برای رفع مشکلاتی مانند سوء استفاده از اطلاعات موجود در سیستم و خرابکاری و دستکاری اطلاعات ، روالهای امنیتی ویژه ای در سیستم کتابخانه الکترونیکی کارا تعبیه شده است.

سطح بندی دسترسی ها

  • دسترسي به اجزاي مختلف در نرم افزار اعم از اسناد موجود در سيستم و يا بخشهاي مديريتي آن بصورت مبتني بر نقش (Role Based) مي باشد. به عبارت ديگر هر کاربر در سيستم با توجه به نقشهايي که در سيستم براي او تعريف شده است به اجزاي مختلف در سيستم دسترسي خواهد داشت. نقشها در سيستم قابل تعريف بوده و براي هر يک از اجزا نقشهاي مجاز به دسترسي بطور جداگانه تعريف خواهند شد.

نگهداري کلمات عبور بصورت رمزگذاري شده

  • کلمات عبور (Password) کاربران سيستم که در بانک اطلاعاتي نگهداري مي شوند با الگوريتم MD5 رمزگذاري شده و حتي در صورت دسترسي کاربران غير مجاز به آن، غير قابل استفاده مي باشند.

نگهداري اطلاعات کاربر جاري و اطلاعات جلسه در سرور

  • اطلاعات کاربري که در حال حاضر مشغول به استفاده از سيستم مي باشد در يک شيء جلسه (Session Object) در سرور نگهداري مي شود و مقدار اين شيء در هر تقاضا (Request) بررسي مي شود. اين شيء داراي زمان اعتبار بوده و در صورت بدون استفاده ماندن پس از مدت معيني از بين مي رود و بدين شکل مانع از دسترسي و استفاده غير مجاز از اتصالات جلسه باز و بدون استفاده مي گردد.

جدا بودن مسير نگهداري فايلها از مسير ارايه خدمات وب نرم افزار

  • فايلهاي الصاق شده به هر سند در مسيري مجزا از مسير فايلهاي قابل ارايه در سرويس دهنده وب (Web Publishing Directory) نگهداري مي شوند. به عبارت ديگر دسترسي به اين فايلها از طريق سرويس دهنده وب (WWW) و سرويس دهنده انتقال فايل (FTP) غير ممکن است. دسترسي کاربران مجاز به اين فايلها به واسطه نرم افزار و پس از اعتبارسنجي هاي لازم صورت مي گيرد. طرز عمل سيستم براي ارائه فايل مورد نظر بدين شکل است که پس از اعتبارسنجي هاي لازم فايل مربوطه از مسيري که در آن نگهداري مي شود به يک مسير موقتي قابل ارائه در وب کپي مي شود. اين مسير موقت براي هر اتصال جلسه (Session) منحصر به فرد بوده و پس از اتمام و ازبين رفتن جلسه اين مسير و محتويات آن نيز از بين ميرود. بدين ترتيب هرگونه احتمال دسترسي غير مجاز از طريق سوريس وب و انتقال فايل حتي در صورت هک شدن آنها از بين مي رود.

قابليت محدود کردن دسترسي بر اساس IP درخواست کننده

  • براي جلوگيري از دسترسي به سيستم از طريق محلهاي غير مجاز، سيستم قابليت تعريف محلهاي مجاز به دسترسي را داراست. اين دسترسي ها از طريق محدوده نشاني اينترنتي (IP Address) مبدا بررسي مي شود و در صورت عدم تطابق نشاني درخواست کننده با فهرست معرفي شده به عنوان مجاز، از دسترسي و ورود آنها به سيستم جلوگيري مي شود.
صفحه اصلی  |  محصولات  |  خدمات  |  تماس با ما  |  نقشه سايت  |  مقالات
Copyright 2002-2012 Kara Pardaz Co Ltd.
>